Woda o wysokim stężeniu minerałów

Picie wody to bardzo ważna czynność, która może decydować o naszym zdrowiu dlatego nie można o tym zapominać. Naszym zadaniem jest tworzenie sobie takich warunków, w których będziemy zawsze mieli dostęp do dobrej jakościowo wody pitnej.

Jest to ważna sprawa, gdyż bez wody nasze życie w ogóle nie mogłoby istnieć. Chodzi więc o to, by tworzyć sobie takie warunki, w których zawsze będziemy się dobrze czuli a jednocześnie nasz organizm będzie otrzymywał odpowiednią ilość zdrowych składników. Najlepszym rozwiązaniem będzie woda mineralna w pełnym tego słowa znaczeniu. Pod tym hasłem powinna się więc kryć woda, w której będzie odpowiednia wartość składników mineralnych.

Ograniczenia prawne w tym względzie są obecnie słabo przygotowane i niestety musimy liczyć się z tym, że prze producentów mineralną nazywana jest woda, która w ogóle nie ma prawa takową się nazywać. Musimy przede wszystkim pamiętać, że woda mineralna jak sama nazwa brzmi powinna mieć składników mineralnych jak najwięcej.

Mg na litr

Przed laty ograniczenie było takie, że w wodzie mineralnej powinno się znajdować około 1000 mg składników mineralnych na każdy litr. Tylko taka woda mogła mieć miano mineralnej i jako taka mogła być sprzedawana. Obecnie ten poziom został ograniczony jedynie do 500 mg na litr, jednak takie ograniczenie nie jest zbyt dobre, gdyż niestety nie jest to woda, która ma jakąś większą wartość. Poniżej 500 mg na litr producent nie może nazywać swojej wody mineralną i może ją określać jako wodę źródlaną. Najczęściej będzie ona dużo tańsza niż woda mineralna, jednak jej wartość jest jednak niska. Jednocześnie, jeśli tych składników będzie bardzo mało np. 200 mg na litr może nawet prowadzić do pogorszenia zdrowia, gdyż spożywanie takiej wody doprowadzi do wypłukiwania składników mineralnych z naszego organizmu. Dlatego przy spożywaniu wody również trzeba być ostrożnym. Jeśli nie zachowamy odpowiedniej racjonalności może się okazać, że woda narobi więcej problemów niż przyniesie zysków w naszym organizmie.